image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi Başvurusunda İngilizce Dil Şartı Var Mıdır?

Yatırımcılar için İngiltere Vizesi başvurusunda başvuru sahiplerinde İngilizce dil şartı aranmamaktadır.

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi puanlama sistemine dâhil olan İngiltere vizesi türlerindendir. Diğer puan bazlı kategorilerdeki şartların aksine, yatırımcı olarak vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerde herhangi bir İngilizce dil şartı veya maddi yeterlilik şartı aranmamaktadır. Dolayısıyla Yatırımcılar için İngiltere Vizesi başvurusunda başvuru sahibi 75 puanı sağlıyorsa İngilizce şartı aranmayacaktır. Yani bu vizeye başvuru yapacak olan kişi İngilizce bilmese dahi bu durum yatırımcı olarak vize başvurusu yapmasına engel olmayacaktır. İngilizce bilme şartı yalnızca 5 yıllık süre sonunda şayet İngiltere’de sürekli oturum başvurusu yapılırsa bu aşamada aranacaktır.

Birleşik Krallık’ta yatırım yapmak amacıyla yapılacak olan Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda CSS Legal uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1528 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi Sıkça Sorulan Soruları