image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi Başvurularında Puan Bazlı Sistem Nedir?

Tier-1 kategorisi altında yer alan İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi başvurusunda da uygulanan puan bazlı sistem, İngiltere vizesi başvurusunda yalnızca belli bir puan sağlandığında vizenin alınabildiği başvuru sistemidir.

Puan bazlı sistem, bazı İngiltere vizesi kategorilerinde uygulanmakta olan bir başvuru sistemidir. Puanlama sistemi de denilen bu sistem, İngiltere vizesi başvurusunda yalnızca belli bir puan sağlandığında vizenin alınabildiği vize başvuru sistemidir. Tier-1 İngiltere Çalışma/İş Vizesi, Tier-2 İngiltere Çalışma/İş Vizesi, Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi ve Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi türleri bu sistemin uygulandığı vize türleridir.

Tier-1 İngiltere Çalışma/İş Vizesi alt kategorisinde yer alan İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi başvurusunda da puanlama sistemi uygulanmaktadır. Bu sisteme göre olağanüstü yetenekler için tasarlanmış bulunan bu İngiltere vizesini alabilmek için 75 puanın sağlanması gerekmektedir.

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi’ne yapılan başvuruların karmaşık olduğu bu vizeye başvuru yapacak olan başvuru sahiplerince bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçilebilir.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2090 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek (Exceptional Talent) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları