image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi başvurusunda alınan biyometrik bilgiler, her İngiltere vizesi başvurusunda olduğu üzere başvuru sahibinin yüzünün fotoğrafı ve parmak izleridir.

Her İngiltere vizesi başvurusunda olduğu üzere İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi başvurusunda da alınan biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin fotoğrafı ve biyometrik bilgileridir. Bunun yanında başvurusunu İngiltere’den yapan başvuru sahiplerinin fotoğraf ve parmak izlerine ek olarak imzasını da vermesi gerektiğine dikkat edilmelidir. Türkiye’den yapılan başvurularda uzmanlarımızın sağlayacağı belge listesine göre belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, varsa başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi işleminin yapıldığı İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınan bu bilgiler, İngiltere’de belirli postanelerden alınmaktadır. Başvurusunu CSS Legal uzmanları ile gerçekleştiren başvuru sahiplerine hangi başvuru merkezi veya postane aracılığıyla bu bilgileri verebileceği ile ilgili ayarlamalarda da uzmanlarımız başvuru sahiplerinin vize alma ihtimallerinin daha yüksek olmasını sağlamak üzere profesyonel destek ve danışmanlık sağlayacaktır.

Biyometrik bilgiler, günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte artan kimlik hırsızlığının önlenebilmesi maksadıyla alınmaktadır. İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına göre bu bilgilerin verilmesi zorunludur ve verilmediği takdirde geçerli bir başvuru yapılmamış olacaktır.

Yukarıda anlatılan tüm işlemler, Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi başvurusunda da geçerlidir. Dolayısıyla bu vizeye başvuru yapacak olan başvuru sahipleri de olumlu sonuç alabilmek için mutlaka bu bilgileri vermeli ve prosedürlere uygun bir başvuru yapmalıdır.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi vize türüne başvuru yapması gerektiğini belirleyemeyen ve hangi başvuru prosedürlerini izlemesi gerektiğine dair bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç almasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun itiraz yoluyla eğer vize reddine itiraz gerekçeleri başvuruyu inceleyecek olan vize memurunca haklı, ikna edici ve inandırıcı görülürse olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1529 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek (Exceptional Talent) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları