image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi Süresi Ne Kadardır?

Tier-1 kategorisinde yer alan İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan başvuru sahiplerine İngiltere dışından başvuru yaptıklarında 5 yıl 4 ay, İngiltere’den başvuru yaptıklarında ise 5 yıllık İngiltere vizesi verilmektedir.

Olağanüstü Yetenekliler için İngiltere Vizesi başvurusu İngiltere dışındaki bir ülkeden yapılabileceği gibi İngiltere’den de yapılabilmektedir. Bu vizeye başvuru yapıldıktan sonra 3 hafta içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Başvuru olumlu sonuçlandığı takdirde İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi hangi ülkeden başvuru yapıldığına bağlı olarak farklı sürelerle vize verilmektedir. Başvuru sahibi başvurusunu İngiltere’den yapmışsa 5 yıllık, İngiltere dışındaki bir ülkeden yapmışsa da 5 yıl 4 aylık bir İngiltere vizesi alacaktır.

Yukarıda belirtilmiş bulunan vize süreleri aşılmaksızın başvuru sahibi istediği kadar süre ile İngiltere’de kalmayı da tercih edebilmektedir. Bunun yanında başvuru sahibi ilk etapta aldığı vize süresi bitmeden başvuru yaparak 5 yıla kadar uzatma alabilir. Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi ile toplamda 5 yıl Birleşik Krallık’ta bulunan başvuru sahipleri sürekli oturum iznine başvuru yapabileceklerdir. Sürekli oturum izni alan kişiler ise 1 yılın sonunda İngiltere vatandaşlığına geçiş yapmak üzere vatandaşlık başvurusu yapabilecektir.

Olağanüstü Yetenekliler için İngiltere Vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri bilmelidir ki; bu vize başvuruları oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu bağlamda bu başvurularda vize danışmanlığı almak oldukça yararlı olmaktadır. Profesyonel danışmanlık alarak eksiksiz bir başvuru gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile iletişime geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1671 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek (Exceptional Talent) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları