image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

Olağanüstü yetenekliler için İngiltere vizesi başvurusu olumlu sonuçlanıp vize alan kişiler vize süreleri bitmeden uzatma başvurusu yaparak uzatma alabilmektedir.

Tier-1 kategorisinde yer alan olağanüstü yetenekliler için İngiltere vizesi başvurusunu İngiltere’den yapan başvuru sahiplerine en fazla 5 yıllık, İngiltere dışından yapanlara ise en fazla 5 yıl 4 aylık bir vize verilmektedir. Başvuru sahibi bu süreleri aşmamak kaydıyla istediği kadar süre ile vize talep edebilecektir. 1, 2, 3, 4 ve 5 yıllık ve İngiltere dışından yapılan başvurularda bu sürelere ek olarak 5 yıl 4 aylık süreyi aşmamak üzere bu vize talep edilebilir. Yani başvuru sahibi olağanüstü yetenekliler için İngiltere vizesi başvurusunu kendi istediği süre kadar talep edebilecek ve o süre ile vize alabilecektir.

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi başvurusunda ilk talep ettiği ve aldığı vize süresi bitmeden İngiltere’den uzatma başvurusu yapılabilmektedir. Örneğin, talep edilen ve alınan ilk vize süresi 2 yıl ise bu süre bitmeden uzatma başvurusu yapılarak istenen süre ile uzatma alınabilir. Uzatma başvurusu sonucu başvuru sahibi en fazla toplamda 5 yıllık vizeye tamamlamak üzere vize alabilmektedir. İlk alınan vize süresine göre 1, 2, 3, 4 yıllık sürelerle uzatma yapılabilir.

İngiltere’de bu İngiltere çalışma/iş vizesi türü ile ilk vize süresi ve varsa uzatma süresi ile toplamda 5 yıl bulunan başvuru sahipleri İngiltere süresiz oturum izni başvurusu yapabilmektedir. Bu izni aldıktan 1 yıl sonra ise İngiliz vatandaşlığına geçiş başvurusu yapılabilir. İlk vize başvurusu, uzatma başvurusu, süresiz oturum izni başvurusu ve İngiliz vatandaşlığı başvurularında CSS Legal İngiltere’de Londra ve Türkiye’de Ankara, İstanbul illerinde başvuru sahiplerine hizmet sunmaktadır.

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi başvurusunun karmaşık olduğu bu vizeye başvurarak İngiltere’ye yerleşmeyi düşünen kişilerce bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hata, eksiklik, yalan beyan vb. bir durumda vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçilebilir.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1538 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek (Exceptional Talent) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları