image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

İngiltere Olağanüstü Yetenekli Vizesi başvurusu yapan kişilerin İngiltere Konsolosluğu yetkililerince mutlaka mülakat yapılacağı gibi bir şart olmamakla birlikte yalnızca gerekli durumlarda başvuru sahibi görüşmek üzere çağrılmaktadır.

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi başvurusunda başvuru sahiplerinin mutlaka mülakata çağrılacağı gibi bir şart bulunmaz. Yalnızca bazı hallerde İngiltere Konsolosluğu vize memurları başvuru yapan kişiye mülakat talebinde bulunabilmektedir. Başvuru dosyasında net olarak anlaşılmayan bir bilgi ve/veya belgenin yer alması, vize türü ile gidiş amacının uyup uymadığının anlaşılması gibi durumları netleştirmek üzere konsolosluk mülakat gerçekleştirilebilir.

İngiltere Konsolosluğunun başvuru sahibini mülakata çağırması kesinlikle vize reddi alınacağına yorulmamalıdır. Konsolosluk, yalnızca başvuru dosyasında bir problem olduğu zaman böyle bir talepte bulunmaz. Kişinin görüşmeye çağrılmasının esas nedeni, başvuru sahibinin niyetini anlamak da olabilir. Ayrıca yalnızca ilk kez vize başvurusu yapan kişiler değil daha önce pek çok kez İngiltere vizesi almış kişiler dahi mülakata çağrılabilecektir.

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi başvurusunu CSS & Co Legal Services ile gerçekleştiren başvuru sahipleri İngiltere Konsolosluğunda mülakata çağrılmaları durumunda uzmanlarımız sorulabilecek soruların niteliğine dair de başvuru sahiplerini bilgilendireceklerdir.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi İngiltere vizesi türüne başvuru yapması gerektiğini belirleyemeyen ve sonrasında hangi işlemleri gerçekleştirmesi gerektiğine dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Firmamız uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç almasını ihtimallerini arttırabilmelerini ve dolayısıyla oluşabilecek pek çok zarardan korunabilmelerini sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1724 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek (Exceptional Talent) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları