image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi başvurusu tüm İngiltere vizesi türlerinin başvurusunda olduğu üzere uzmanlarımızın vereceği belge listesine göre belgelerin toplanması, tercümelerin yapılması, başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin gerçekleştirilmesiyle yapılabilmektedir.

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, bu başvuruyu İngiltere Konsolosluğuna değil İngiltere Vize Başvuru Merkezine danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa ilgili harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi işlemlerinin gerçekleşmesiyle yapabilir. Türkiye’den İngiltere’ye gitmek üzere yapılan tüm vize başvuruları dosyanın tamamlanması ve teslimiyle Türkiye’de 7 şehirde bulunan başvuru merkezlerine yapılabilmektedir. Başvuru merkezlerinin bulunduğu bu şehirler; İstanbul, İzmir, Ankara, Gaziantep, Antalya, Adana ve Bursa’dır. Bu illerden başvuru sahibi için en uygun olanından randevu alınarak vize başvurusu gerçekleştirilebilir. İngiltere vizesi randevusunda başvuru sahibi biyometrik bilgileri ile başvuru dosyasını teslim ederek geçerli bir başvuru gerçekleştirebilir.

Biyometrik bilgiler, başvuru yapan kişinin yüzünün fotoğrafı ile parmak izlerini içerir ve bunlar verilmedikçe geçerli bir vize başvurusu yapılamaz. Bu bilgiler randevu esnasında başvuru merkezinde alınmaktadır. Bunların alınması toplamda en fazla 10 dakika sürmekte ve alınırken mürekkep gibi bir malzeme kullanılmamaktadır.

Olağanüstü Yetenekliler için İngiltere Vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Başvuruları değerlendiren İngiltere Konsolosluğu vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de eğer vize reddine itiraz gerekçeleri itiraz başvurusunu inceleyecek olan vize memurunca haklı, ikna edici ve inandırıcı görülürse sonucun itiraz yoluyla olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1695 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenek (Exceptional Talent) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları