image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında incelenmek üzere konsolosluğa gönderilmesini sağlamak için teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi başvurusu yapıldıktan sonra yaklaşık olarak 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır.

Girişimciler için İngiltere Vizesi başvurusu diğer İngiltere vizesi türlerine yapılan başvurularda da olduğu üzere belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, varsa başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin (parmak ileri ve yüzün fotoğrafı) teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılması gerekmektedir. İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınan randevuda başvuru dosyası ile parmak izleri ve fotoğraftan oluşan biyometrik bilgiler eksiksiz olarak verilerek İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına göre geçerli bir başvuru yapılabilmesi mümkün olacaktır.

Dosyanın tamamlanması ve İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslimiyle vize başvurusu yapıldıktan sonra başvuru dosyası değerlendirilmesi için İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilmektedir. Burada bulunan vize memurlarınca değerlendirilen başvuru dosyasının hatasız, eksiksiz olması, ikna ediciliği gibi hususlar değerlendirilerek vize ya da vize reddi kararı verilecektir. Vize memurlarının yapacakları bu değerlendirmenin süresi yaklaşık olarak 3 hafta yani 15 iş günüdür.

İngiltere’de iş kurmak üzere yapılacak olan vize başvurularında Öncelikli Servis (Priority Visa Service) kullanılarak 3 hafta sürebilecek olan sonuç açıklanma süresini 5 iş gününe indirebilmek mümkündür. Başvuru/vize ücretine ek bir ücret ödenerek yararlanılabilen Öncelikli Servis hakkında detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirler.

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır. Bu bağlamda yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. İtiraz başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için itiraz gerekçelerinin değerlendirmeyi yapan vize memuru tarafından ikna edici, inandırıcı ve haklı bulunması da önem arz etmekte ve uzmanlarımız itiraz başvurularında bunu sağlamaya yönelik profesyonel destek ve danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

CSS & Co Legal Services, 2006 yılından bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2015 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları