image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi Başvurularında Puan Bazlı Sistem Nedir?

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi başvurularında puan bazlı sistem, başvuru sahibi bazı objektif kriterler doğrultusunda yeterli puanı alırsa İngiltere vizesi başvurusunun kabul edileceği bir vize başvuru sistemidir.

Puan bazlı sistem, İngiltere’ye çalışmak veya eğitim almak amacıyla girmek isteyen kişilerin vize başvuruları için oluşturulan ve son yıllarda vize başvurularında kullanılan bir sistemdir. Bu sistemde başvuru sahibi objektif kriterler doğrultusunda yeterli puanı alırsa İngiltere vizesi başvurusu kabul edilmekte, alamazsa reddedilmektedir.

Puanlama sisteminde dikkate alınacak objektif kriterler; başvuru sahibinin yaşı, nitelikleri, daha önceki kazancı, İngilizce sınav sonucu, sahip olunan sermaye ve benzeri kriterlerdir. Bütün kriterler göz önünde tutulduğunda başvuru sahibinin eğer aldıkları puan 75 ve onun üzerini sağlıyorsa Tier-1 kategorisinde vize alınabilir. 

Tier-1 kategorisinde yer alan Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi başvurularında da puan bazlı sistem kullanılmaktadır ve tüm şartları sağlayan kişiler 75 puanı sağlayarak vize alabilmektedirler. Girişimciler için İngiltere Vizesi başvurusunda bulunmak suretiyle İngiltere’ye gitmek isteyenlerin aşağıdaki şartları sağlamak suretiyle 75 puanı toplamaları gerekmektedir;

  • İngiltere vizesi başvuru sahibi £200.000 ve üzerinde sermayeye sahip ise: 25 Puan
  • Bu para bir veya birden fazla finansal kuruluş bünyesinde tutulmakta ise: 25 puan
  • Bu para İngiltere’de kullanılabilecek durumda ise: 25 puan

Girişimciler için İngiltere Vizesi  başvurusu karmaşık yapıda olan başvurulardan biri olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvurusunu firmamız aracılığıyla gerçekleştiren kişilerin başvuru dosyası titizlikle hazırlanacağı gibi herhangi bir nedenle ret almaları durumunda eğer vize reddine itiraz nedenleri başvuruyu inceleyecek olan vize memurunca da haklı, ikna edici ve inandırıcı görülürse sonucun tersine çevrilmesi de sağlanacaktır. Bu nedenle de bu karmaşık başvurularda CSS Legal uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2495 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları