image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi alarak İngiltere’ye iş kurmak üzere giden kişilerin alacağı vize süresi 6 ayın üzerinde olacağı için girişimciler İngiltere’de sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilme hakkına sahiptir.

İngiltere’de iş kurmak isteyen kişilerin başvuru yapabildiği bir İngiltere çalışma vizesi türü olan Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi alındığı takdirde başvuru sahiplerinin sahip olacağı en önemli haklardan biri de İngiltere’de National Health Service tarafından sunulan sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilme hakkıdır.

Birleşik Krallık dışından yapılan başvurularda Avrupa Birliği vatandaşı olmayan ve İngiltere’ye çalışmak, eğitim görmek veya yerleşmek üzere gelecek olan kişilerin sağlık harcı (immigration health surcharge) ödemesi gerekmektedir. Vize başvurusundan önce başvuru sahibinin sağlık harcını yatırarak bir referans numarası alması ve bu numarayı başvurusunda sunması gerekmektedir. Ancak bu takdirde Girişimciler için İngiltere Vizesi başvuru sahipleri İngiltere’de sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabileceklerdir.

Bir referans numarası ile İngiltere vizesi başvurusu gerçekleştirildikten sonra olumlu sonuç alındıysa İngiltere’ye giriş yapılır yapılmaz bir pratisyen hekime (GP) kayıt olunması faydalı olacaktır. Kişinin bulunduğu yere en yakın doktora gerekli belgelerle (pasaport, ikametgâh vb.) gidilerek bu kayıt yapılabilmektedir. Bu işlemin ardından kişiye National Health Service numarasının yazılı olduğu bir sağlık kartı posta yoluyla gönderilmektedir. Bunun ardından kişi İngiltere’de hemen hemen bütün sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilecektir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1720 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları