image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi Başvurusunda İngilizce Dil Şartı Var Mıdır?

İngiltere iş/çalışma vizesi türleirnden Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi başvurusunda en az B1 seviyesinde İngilizce dil şartının sağlanması gerekir.

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahiplerinin her İngiltere vizesi türünde olduğu üzere sağlaması gereken birtakım şartlar bulunur. Bu şartlardan biri de İngilizce dil şartıdır. İngilizce dil şartı, her vize başvurusunda aranmamakla beraber genellikle İngilizce bilmek vize başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için fayda sağlamaktadır.

İngiltere iş/çalışma vizesi türlerinden biri olan Girişimciler için İngiltere Vizesi başvurusunda İngilizce dil şartını sağlayarak vize almak isteyen başvuru sahiplerinin vize başvuruları için öngörülmüş olan IELTS for UKVI (Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik İdaresi) sınavından en az B1 seviyesinde İngilizce bildiklerini gösteren bir belgeye sahip olmaları gerekir.

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi başvurularında geçerli bir dil sınavı belgesine sahip olunmasının yanında İngilizce şartı İngilizce eğitim veren bir okuldan mezun olunması ve bu okulun eğitiminin İngiltere’dekilere denk sayılması durumunda da sağlanabilecektir. Yani IELTS for UKVI sınavına girmeksizin alınılan üniversite eğitimi ile de bu şartı sağlayabilmek mümkündür. Okuduğu okulun İngiltere’de denk sayılıp sayılmadığını öğrenmek isteyen kişiler CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilir ve başvurularını eksiksiz bir şekilde gerçekleştirebilir.

İş/çalışma vizesi türlerinden biri olan bu vizenin başvurusunda sağlanması gereken İngilizce şartı ile ilgili detaylı bilgi için başvuru sahipleri web sayfamızın İngiltere Çalışma/İş Vizesi için İngilizce Dil Sınavları bölümünü inceleyebilecekleri gibi firmamızla irtibata geçtikleri takdirde de uzmanlarımızdan detaylı bilgi de alabileceklerdir.

Girişimciler için İngiltere Vizesi başvurusunun karmaşık olduğu bu vizeye başvuru yapacak olan kişilerce bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2070 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları