image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi başvurusu için tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere dosyanın tamamlanması ve teslimi sonrasında İngiltere Vize Başvuru Merkezinde alınan biyometrik bilgiler başvuru sahibinin yüzünün fotoğrafı ve parmak izleridir.

CSS Legal danışmanları tarafından başvuru sahibine sağlanacak olan ve kişinin şahsi ve maddi durumu ile İngiltere’ye gidiş amacına uygun olarak başvuruları için hazırlanması gereken belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, bunların tercümelerinin yaptırılıp, bütün formların doldurulup, vize/başvuru ücretlerinin ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra parmak izi ve fotoğrafınızın alınması yani biyometrik bilgilerinizin alınmasını sağlamak ve bunun yanı sıra önceden tamamlanmış olan başvuru dosyasının İngiliz Konsolosluğunun vize bölümüne incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak için teslim edilmesi ve kişiye en yakın başvuru merkezinden randevu almak ve bu randevu gün ve saatinde hazır olan başvuru dosyasını İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim ettikten sonra başvuru gerçekleştirilebilir.

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi başvurularında Türkiye’den İngiltere’ye gitmek üzere yapılan tüm vize başvurularında olduğu gibi geçerli bir başvuru yapabilmek için biyometrik bilgilerin verilmesi gerekir. Biyometrik bilgiler, İngiltere vizesi almak isteyen herkesten talep edilen bilgiler olup başvuru yapan kişinin yüzünün fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşmaktadır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezinde biyometrik fotoğraf çekilirken yüzde gözlük, peçe, güneş gözlüğü vb. aksesuarlar olmamalıdır. Bunun yanında başvuru sahibinin başınızda şapka, örtü vs. de bulunmaması gerekir. Başörtüsü yalnızca geleneksel ya da dini bir amaçla takılıyorsa başörtülü fotoğraf çektirilebilmektedir. Fotoğraf çekilirken, yüzde var olan yara izleri, kesikler gibi çehrede sabit bir iz gibi algılanabilecek ama geçici olan tüm yara ve benzerlerinin iyileşmiş olmasına dikkat edilmelidir.

Başvuru merkezinde alınan biyomektrik bilgilerden biri olan parmak izleri ise lazer vasıtasıyla alınır. Yani bu işlem için mürekkep kullanılmaz. Ancak yine bu işlemden önce parmaklarda herhangi bir süsleme, kına, boya vb. olmamasına özen gösterilmelidir.

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi başvurusunun karmaşık olduğu bu vizeye başvuru yapacak kişilerce bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1708 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları