image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere Başkonsolosluğunda değerlendirilen Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi başvurusu olumsuz sonuçlanırsa verilen ret kararına karşı başvuru sahiplerinin idari itirazda bulunma hakları vardır.

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi başvurusu İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne yapıldıktan sonra değerlendirilmesi için İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilmektedir. İngiltere Başkonsolosluğundaki vize memurlarınca değerlendirilen başvuruların sonucu olumlu olabileceği gibi olumsuz da olabilecektir.

Vize başvurusu olumsuz sonuçlanan kişilere bir ret mektubu gönderilmektedir. Konsolosluktan gönderilen ret mektubunda başvuru sahibine vize reddinin nedenleri, bu redde karşı sahip oluğu itiraz hakkı, bu hakkın ne kadar süre içinde kullanılabileceği gibi hususlar yer almaktadır.

Girişimciler için İngiltere Vizesi başvurusu sonucunda ret kararı ile karşı karşıya kalan başvuru sahipleri idari itirazda bulunma hakkına sahiptirler. Ret mektubunda belirtilen bu hakkı kullanma süresi içerisinde başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek bu haklarını nasıl kullanabilecekleri hakkında detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler.

Girişimciler için İngiltere Vizesi başvurusu karmaşık yapıda olan başvurulardan biri olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvurusunu firmamız aracılığıyla gerçekleştiren kişilerin başvuru dosyası titizlikle hazırlanacağı gibi herhangi bir nedenle ret almaları durumunda eğer vize reddine itiraz gerekçe ve nedenleri başvuruyu inceleyecek olan vize memurunca haklı bulunursa sonucun tersine çevrilmesi de sağlanacaktır. Bu nedenle de bu karmaşık başvurularda CSS & Co Legal Services uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1766 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları