image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Evlilik Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

İngiltere’de Evlilik Vizesi alarak İngiltere’de evlenecek ya da sivil partnerlik kaydı yaptıracak olan kişiler herhangi bir sağlık sorunu yaşamaları halinde ücretsiz olarak sağlık hizmetlerinden yararlanamayacaktır.

Ziyaret kapsamlı İngiltere vizesi türleri ile İngiltere’de bulunan kişiler İngiltere’de sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanamamaktadır. İngiltere tursit/ziyaretçi vizesi türlerine İngiltere sağlık kuruluşu olan National Health Service (NHS) hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilmek üzere başvuru yapılamaz. Dolayısıyla ziyaret kapsamlı vize türlerinden İngiltere’de Evlilik Vizesi’ne de bu amaçla başvuru yapılamaz ve İngiltere’de herhangi bir sağlık problemi yaşanması durumunda ücret ödenerek sağlık hizmetlerinden yararlanılabilir.

İngiltere’de Evlilik Vizesi ile İngiltere’ye gidildiğinde sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişilerin sağlık sigortasına sahip olmaları yararlı olacaktır. Çünkü sağlık sigortasına sahip olmayan kişiler, İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanmak durumunda kaldıklarında normal ücretlerin %50 fazlasını ödemek durumunda kalacaklardır.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinden biri ile İngiltere’ye giden kişiler yalnızca bazı durumlarda sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilir. Kazalar ve acil durumlar, aile planlama hizmetleri, bulaşıcı hastalıkların tedavisi, işkence, cinsel saldırı, aile içi şiddet gibi durumlarda alınacak olan tedaviler NHS’den ücretsiz sağlık hizmeti alınabilecek olan durumlardır. Bu durumlarda ücretsiz sağlık hizmeti alabilme hakkı, Avrupa Sosyal Şartı’nın Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişilere sağlamış oldukları bir haktır. Yani Avrupa Sosyal Şartı’na taraf olan Avrupa Konseyi üyesi ülkelerin tamamı sağlığın korunmasını sağlamak, gerekli önlemleri almak ve bahsedilen durumlarda herkese hizmet sağlamak durumundadır.

Vize başvurusunu CSS & Co Legal Services ile gerçekleştiren başvuru sahipleri İngiltere’de sağlık hizmetlerinden nasıl yararlanabilecekleri hakkında da detaylı bilgi alabilirler. Bu sayede başvuru sahipleri İngiltere’de ortaya çıkabilecek herhangi bir sağlık problemi oluştuğunda neler yapabilecekleri konusunda detaylı bilgi sahibi olacağı için pek çok muhtemel mağduriyetin önüne geçmiş olacaklardır. Bunun yanında ileride yapılabilecek İngiltere yerleşim/evlilik vizesi, uzatma başvurusu, sürekli oturum izni gibi göçmenlik başvurularının da bu durumlardan olumsuz etkilenmemesi sağlanacaktır. Çünkü sigorta yaptırmamış olan biri sağlık hizmeti aldıktan sonra masraflarını karşılayamazsa bu durum gelecekteki başvurularını da olumsuz etkileyebilecektir.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1540 defa görüntülendi

İngiltere’de Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları