image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Evlilik Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

İngiltere’de Evlilik Vizesi, dosyanın tamamlanması ve İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslimi sonrasında ortalama 15 iş günü (3 hafta) içerisinde sonuçlanır.

İngiltere vizesi başvuruları, başvuru yapıldıktan sonra dosya içeriğine göre belirli süreler içerisinde açıklanmaktadır. Örneğin; İngiltere yerleşim vizesi türlerine yapılan başvurularda başvuru dosyasında ispatlanması gereken çok fazla husus olması ve çoğu türünün süresiz oturum iznine ileri vadeli olarak başvuru yapabilme haklarını kapsaması sebebiyle dosyanın içerdiği belgeler diğer tüm vizelerin başvurularından fazladır. Bu nedenle yerleşim kapsamlı başvurular yapıldıktan sonra ortalama 90 gün içinde açıklanmaktadır.

Ziyaret kapsamlı başvurular ise İngiltere’de en fazla 6 ay kalınmasına olanak verdiği ve İngiltere’ye kısa sürelerle giriş çıkış yapabilmek dışında süresiz oturum izni gibi bir ileri vadede yapılabilecek başvuru hakkını kapsamadığı için çok daha az ispatlanması gereken husus vardır. Bu da dosyanın içeriğinin çok fazla olmamasını sağladığından dolayı bu başvurular çok daha kısa sürede değerlendirilip, açıklanabilmektedir.

İngiltere’de Evlilik Vizesi’ne yapılan başvurular tüm İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerine yapılan başvurular gibi ortalama 15 iş günü yani 3 hafta içerisinde açıklanmaktadır.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Eksiksiz bir başvuru dosyası hazırlamak ve dolayısıyla vize reddi almamak için bu başvurularda CSS Legal uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1924 defa görüntülendi

İngiltere’de Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları