image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Evlilik Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere’de Evlilik Vizesi başvurusu İngiltere Konsolosluğu’nda değerlendirildikten sonra çeşitli nedenlerle vize reddi alan kişilerin bu redde karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları (reconsideration applications) hariç olmak üzere itiraz hakkı bulunmamaktadır.

Bazı İngiltere vizesi retlerine karşı başvuru sahiplerinin itiraz hakkı bulunurken bazı vize retlerine karşı ise bulunmamaktadır. Örneğin; İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinin hiçbirinde vize reddine karşı itiraz hakkı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları (reconsideration applications) haricinde bulunmamaktadır. Bu bağlamda İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinden biri olan İngiltere’de Evlilik Vizesi başvurusu reddedilen kişilerin de aldıkları vize reddine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları hariç olmak üzere itiraz hakkı bulunmamaktadır.

Başvuruları değerlendiren İngiltere Konsolosluğu birimi başvuruyu reddettiği takdirde başvuru sahiplerine ret mektubu göndermektedir. Bu ret mektubunda kişinin dosyasına neden ret verildiği ve redde karşı itiraz edilip edilmeyeceği hususu açıklanmaktadır. Vize reddine karşı başvuru sahibinin itiraz hakkı bulunuyorsa bunun idari itiraz (administrative rewiev)itiraz davası (appeal) mı olduğu da ret mektubunda yer alır. Bu haklardan birine sahip olan kişilerin haklarını hangi süreler içinde kullanabilecekleri de alacakları mektupta mutlaka yer alır. Ret mektubunda yazan süre içerisinde başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek itirazlar hakkında detaylı bilgi alabilir ve itiraz başvurusu gerçekleştirebilir.

İngiltere vizesinin dünyada olumlu sonuç almanın en zor vize olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Ayrıca bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için doğru vize türüne başvuru yapmak çok önem taşır. Bu nedenle vize danışmanlığı almak doğru vize türüne başvuru yapılmasını ve dolayısıyla olumlu sonuç alınmasını sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1680 defa görüntülendi

İngiltere’de Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları