image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Evlilik Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

İngiltere’de Evlilik Vizesi başvurusu yapacak olan İngiltere’de evlenecek ya da partnerlik kaydı yaptıracak olan çiftlerin mülakata girmesi şartı bulunmaz.

Gidiş amaçlarına ve kalış sürelerine göre çok farklı alt kategorilere ayrılan İngiltere vizesi başvurularında kişilerin uymak zorunda olduğu birtakım prosedürler bulunur. Bunlar İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca çerçevesi çizilmiş olan prosedürlerdir. Bunlardan bazıları; başvuru formunu doldurmak, biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izleri) İngiltere Vize Başvuru Merkezine vermek, İngiltere Konsolosluğunda mülakata girmek gibi prosedürlerdir.

Yukarıda sayılmış olan bazı prosedürlerden mülakata girmek her vize türü için şart değildir. İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvurularında kişiler çok nadiren İngiltere Konsolosluğunda mülakata çağırılmaktadır. İngiltere’de Evlilik Vizesi de ziyaret kapsamlı bir vize türü olması nedeniyle mülakat şartı bu vize başvurularında da bulunmaz. Yalnızca başvuru dosyasında çok net anlaşılamayan bir husus olması gibi bir durumda başvuran kişi mülakata çağırılabilmektedir. Bu nedenle mülakat talebi alan kişiler başvurularının olumsuz sonuçlanacağı fikrine kapılmamalıdır.

İngiltere Konsolosluğunun mülakat talebi, yalnızca ilk kez vize başvurusu yapan kişilere değil, daha önce İngiltere’ye gitmek üzere vize almış olan kişilere de yapılabilmektedir. Başvurusunu firmamız CSS Legal ile birlikte yapan kişiler, mülakata çağırılmaları durumunda uzmanlarımız bu konu hakkında da bilgilendirme yapacaktır.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1706 defa görüntülendi

İngiltere’de Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları