image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Evlilik Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere’de Evlilik Vizesi başvurusu da tüm İngiltere vizesi başvuruları gibi danışmanınız tarafından size sağlanmış olan belge listesindeki belgelerinizin tamamlanıp, tercümelerin yapılıp, başvuru yapılan vize türüne göre ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa ödemeler tamamlandıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis vb. ihtiyacınız varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra alınacak olan randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın değerlendirilmek üzere İngiliz Konsolosluğu’na gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi işlemleri gerçekleştirilerek yapılabilir.

İngiltere vizesi başvuruları eskiden doğrudan İngiltere Konsolosluğu’na yapılıyordu. Ancak son yıllarda tüm başvurular Türkiye’nin 7 ayrı şehrinde yer almakta olan İngiltere Vize Başvuru Merkezine belgeler toplanıp, tercümeler yapılıp, ödemelerin yapılması ve başvuru formunun doldurulması işlemlerinin ardından başvuru dosyası ile biyometrik bilgiler (parmak izleri, fotoğraf) verilerek yapılmaktadır. Bu merkezler İngiltere Konsolosluğunun ön bürosu gibi çalışmaktadır. Başvuru sahipleri bu merkezlerden birinden vize randevusu alıp bu randevuya gününde ve saatinde katılarak başvuru dosyaları ile birlikte biyometrik bilgilerini vererek başvurularını gerçekleştirebilirler.

Türkiye’de vize randevusu alınabilecek olan başvuru merkezleri Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep illerinde bulunmaktadır. Bu merkezlerin bulunduğu illerde yaşayan başvuru sahipleri kendi illerinde, bulunmayanlar ise kendilerine en yakın olan merkeze dosyanın tamamlanması ve teslimiyle başvuru yapabilirler.

Başvuru merkezine teslim edilen ve daha önceden belgeleri hazırlanmış, tercümeleri yapılmış, İngilizce doldurulmuş formları hazırlanmış, ödemeleri yapılmış ve randevusu alınmış olmak suretiyle hazır hale getirilen dosyanın teslim edileceği merkezlerle ilgili son olarak belirtmek gerekirse; bu merkezlerden Adana, Antalya ve İzmir başvuru merkezlerinde vize harcının dışında ekstra bir ücret alınmaktadır. Bu ücret çok yüksek miktarda olmayıp başvuruların diğer şehirlere göre daha az olmasından kaynaklı olarak alınmakta olan bir ücrettir. Başvuru sahipleri bu ekstra ücret hakkında bilgi almak üzere CSS Legal uzmanları ile iletişme geçebilirler.

İngiltere’de evlenmek amacıyla yapılan İngiltere’de Evlilik Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu bağlamda bu başvurularda vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2101 defa görüntülendi

İngiltere’de Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları