image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Evlilik Vizesi Süresi Ne Kadardır?

İngiltere’de Evlilik Vizesi başvurusu yapıp olumlu sonuç alan başvuru sahiplerine vize süresi 6 ay olarak verilmektedir.

İngiltere’de evlenmek ya da yasal partnerlik kaydı yaptırmak üzere İngiltere’de Evlilik Vizesi başvurusu yapan çiftlerin vize talebi olumlu sonuçlandığı takdirde verilecek olan vizenin süresi 6 ay olacaktır. Ancak bu vize yapılan başvuruya göre çok daha kısa sürelerle sınırlı olarak 6 aylık vize şeklinde de verilebilmektedir.

Başvuru sahipleri, başvuru yapabilmek için dolduracakları formda İngiltere’de ne kadar süre ile bulunmak istediklerini, yapacakları işlemlerin ne kadar süreceğini de belirtmek zorundadır. Bu nedenle başvuru sahibi çiftler İngiltere’de evlenmek ya da yasal partnerlik yapmak üzere yapılacak olan işlemlerin ne kadar sürede sonuçlanacağına göre makul bir süre ile vize talebinde bulunmalıdır.

İngiltere’ye evlilik yapmak üzere başvuru yapılabilen bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları için oluşturulacak başvuru dosyasının titizlikle hazırlanması gerekir. Bu nedenle yapılacak olan tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere bu başvurularda da vize danışmanlığı almak oldukça yarar sağlar. Ayrıca maddi kayba uğramamak için de danışmanlık almak başvuru sahipleri için oldukça yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1966 defa görüntülendi

İngiltere’de Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları