image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Evlilik Vizesi ile İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

İngiltere’de Evlilik Vizesi ile başvuru sahiplerinin İngiltere’de çalışma hakkı bulunmamaktadır.

Her İngiltere vizesi ile başvuru sahiplerinin İngiltere’de yapabilecekleri ve yapamayacakları bazı hususlar bulunmaktadır. Mesela bazı vize türleri başvuru sahiplerine eğitim görme, çalışma, medikal tedavi görme izni verirken bazıları vermemektedir. Örneğin; ziyaret kapsamlı vize türleri çalışma hakkını içermez. Dolayısıyla ziyaret kapsamlı bir vize türü olan İngiltere’de Evlilik Vizesi de tüm diğer İngiltere ziyaretçi/turist vizesi kategorileri gibi çalışma iznini içermemektedir. Bu nedenle İngiltere’de bu vize ile çalışmak mümkün değildir ve her türlü çalışma yasadışı olacaktır.

İngiltere’de Evlilik Vizesi başvurusunun karmaşık olduğu bu vizeye İngiltere’de evlenmek ya da yasal partnerlik kaydı yaptıracak olan çiftlerce bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1911 defa görüntülendi

İngiltere’de Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları