image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Evlilik Vizesi Başvuru/Vize Ücreti Ne Kadardır?

Birleşik Krallık’ta evlenmek ya da yasal partnerlik kaydını yaptırmak isteyen çiftlerin İngiltere’de Evlilik Vizesi başvurusu yapabilmek için danışmanları tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa başvuru/vize ücreti ödendikten sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis ihtiyacı varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra alınan randevunun gün ve saatinde başvuru dosyalarının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğu’na gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi gerekmektedir.

İngiltere’de Evlilik Vizesi başvurusu yapabilmek için başvuru yapacak kişinin belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, varsa başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılması gerekir. İngiltere’ye gidiş amacına göre çok farklı alt kategorilere ayrılan vize türlerinin hepsinin ayrı bir ücreti bulunmaktadır. Bu ücretler İngiltere makamlarınca Sterlin olarak belirlenmiş olmasına rağmen başvuru merkezince Dolar olarak alınmakta olup başvuru sahiplerince Türk Lirası olarak ödenmektedir. Bu nedenle de dolar kuru değiştikçe başvuru/vize ücreti de değişmektedir. Sürekli değişkenlik gösteren vize ücretleri hakkında en güncel bilgilere ulaşmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler.

İngiltere’de evlilik ya da yasal partnerlik kaydı yaptırmak amacıyla başvurulacak olan ziyaret kapsamlı vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Buna ek olarak vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddine karar verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin hatasız bir başvuru yapabilmek için danışmanlık alarak başvurularını gerçekleştirmeleri yararlı olacaktır. Danışmanlık almak üzere başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services danışmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS Legal, 2006 yılından bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1918 defa görüntülendi

İngiltere’de Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları