image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Evlilik Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

İngiltere’de en fazla 6 ay kalınmasına izin veren İngiltere’de Evlilik Vizesi, vize süresinin dolması ile birlikte İngiltere’de Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları gibi olabilecek istisnai durumlar haricinde başka bir vize türüne geçiş yapılamayan ve uzatılamayan bir vize türüdür.

İngiltere’de evlenmek ya da yasal partnerlik kaydı yaptırmak isteyen çiftler, İngiltere’de Evlilik Vizesi başvurusu yaparak bu işlemleri İngiltere’de gerçekleştirebilirler. İngiltere’ye bu işlemleri yapmak üzere giden kişilere verilen vize süresi 6 aydır. Vize süresinin dolması ile de İngiltere içinden Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları vb. istisnai başvurular dışında uzatma başvurusu yapılarak uzatılamaz.

Yukarıda anlatılanlara ek olarak belirtmek gerekirse, ziyaret kapsamlı bu vize ile İngiltere’de bulunuyorken başka bir vize türüne geçiş yapmak da Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları haricinde mümkün değildir. Yani İngiltere’de evlenip ardından da oraya yerleşmek üzere başka bir vize türüne geçiş yapılamaz. İngiltere’ye yerleşmek üzere İngiltere evlilik/yerleşim vizesi türlerinden birine başvuru yapılması gerekmektedir. Hangi vize türünün kendisine daha uygun olduğunu öğrenmek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçerek uzmanlarımızdan yardım alabilir ve başvurusunu gerçekleştirebilir.

İngiltere vizesi başvurularının dünyada en zor olumlu sonuç alınan vize başvurularından birisi olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir. Ayrıca vize kategorilerinden biri olan bu ziyaret kapsamlı vize türüne başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki bu başvurular oldukça karmaşıktır. Buna ek olarak başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri daha en başından başvurularını CSS & Co Legal Services danışmanları ile gerçekleştirerek olumlu sonuç alma ihtimallerini yükseltmek üzere profesyonel destek alabilir ve pek çok zarardan kendilerini koruyabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1618 defa görüntülendi

İngiltere’de Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları