image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Evlilik Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

İngiltere’de Evlilik Vizesi (Marriage Visitor Visa)’ne İngiltere’de nikâh kıymak ve düğün yapmak isteyen ya da yasal partnerlik kaydı yaptırmak isteyen çiftler başvuru yapabilirler.

İngiltere’de evlenmek ya da yasal partnerlik kaydı yaptırmak isteyen çiftler İngiltere ziyaretçi/turist vizesi kategorilerinden biri olan İngiltere’de Evlilik Vizesine başvuru yapabilirler. Ancak bu vize evlilik amacıyla gidilip İngiltere’ye yerleşmek üzere başvuru yapılabilen bir vize değildir. Bu nedenle İngiltere’ye yerleşmek amacı taşıyan çiftlerin kendilerine en uygun İngiltere yerleşim/evlilik vizesine başvuru yapması gerekir. Hangi yerleşim kategorisine başvuru yapacağını tayin edemeyen ve tüm diğer vizelere göre daha uzun bir süreci olan yerleşim kategorileri hakkında bilgi almak isteyen çiftler CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

İngiltere vizesi başvurularının oldukça karmaşık vize başvurularından birisi olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Danışmanlık almak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1784 defa görüntülendi

İngiltere’de Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları