image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Evlilik Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

İngiltere’de evlenmek ya da partnerlik kaydı yaptırmak isteyen çiftler İngiltere’de Evlilik Vizesi (Marriage Visitor Visa) başvurusu yapacaklarsa uymaları gereken birtakım prosedürler bulunmaktadır.

İngiltere vizesi başvurularının tamamı için İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre başvuru sahiplerinin izlemesi gereken prosedürler bulunmaktadır. Bu prosedürlere uygun bir başvuru yapabilmek için başvuru yapacak kişinin her şeyden önce en az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaporta sahip olması gerekmektedir. İngiltere’de Evlilik Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler bulundukları yerdeki İlçe Nüfus Müdürlüğüne pasaport başvurusu yapabilirler.

Vize başvurusu yapacak olan kişi, bir pasaport çıkarttıktan sonra gidiş amacına en uygun vize türünü seçmelidir. Gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi vize türüne başvuru yapması gerektiğini belirlemede problem yaşayan kişiler CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

Vize türü doğru şekilde saptandıktan sonra kişinin başvuru/vize ücretini yatırması, başvuru formunu doldurması ve başvuru için gerekli olan tüm evrakları içeren bir başvuru dosyası oluşturması gerekir. Oluşturulan başvuru dosyasına konan belgelerin tercümelerinin de eklenmesi gerekir. Sonrasında ise bu başvuru dosyası ile birlikte biyometrik bilgiler de İngiltere Vize Başvuru Merkezine verilerek başvuru gerçekleştirilebilir. Biyometrik bilgiler, kişinin yüzünün fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşmaktadır. Başvurusunu CSS Legal ile birlikte yapan kişilerin tüm vize işlemleri için danışman ve uzmanlarımızca profesyonel destek sağlanacaktır. Bir tek biyometrik bilgiler yalnızca başvuru sahibi tarafından verilebileceği için vize randevusuna katılarak bu bilgileri ve dosyayı verme işlemlerini bizzat başvuru sahibi gerçekleştirmelidir. Bunun dışında kalan tüm işlemlerde uzmanlarımız vize alma ihtimalinin daha yüksek olmasını sağlamak üzere profesyonel destek sağlayacaktır.

İngiltere’de Evlilik Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2095 defa görüntülendi

İngiltere’de Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları