image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Evlilik Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

Her İngiltere vizesi başvurusunda olduğu üzere İngiltere’de Evlilik Vizesi başvurusunda da başvuru sahibinin fotoğraf ve parmak izlerini kapsayan biyometrik bilgilerini vermesi gerekir.

İngiltere vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerince belirlenmiş olan bazı prosedürlere uymalıdır. Aksi takdirde geçerli bir başvuru yapamayacaktır. Bu prosedürlerin en önemlilerinden biri İngiltere Vize Başvuru Merkezine biyometrik bilgilerin verilmesidir. Bu bilgiler başvuru sahibinin parmak izleri ile yüzünün fotoğrafından oluşmaktadır. Bu bilgileri başvuru sahibinin dışında biri veremeyeceği için kişi öncelikle başvuru dosyasının danışmanı tarafından eksiksiz hazırlanmış olması (başvuru formları, belgelerin tamamlanması, tercümerlerin yapılması, ödemelerin gerçekleştirilmesi vb.) sonrasında İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınan vize randevusuna bizzat katılmak zorundadır.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılan tüm vize başvurularında olduğu üzere İngiltere’de Evlilik Vizesi başvurusunda da başvuru sahibinin fotoğraf ve parmak izlerini kapsayan biyometrik bilgilerini vermesi gerekir. Bu bilgiler verilirken yüzde veya parmaklarda geçici hasarlar, süslemeler vb. olmamasına dikkat edilmelidir. Bu bilgiler verilirken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi almak ve başvuruyu gerçekleştirmek isteyen kişilere CSS Legal uzmanları oldukça detaylı bilgi vereceklerdir.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılan vize başvurularının dünyada olumlu sonuç almanın en zor vize başvurularından birisi olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Ayrıca bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için doğru vize türüne başvuru yapmak çok önem taşır. Bu nedenle vize danışmanlığı almak doğru vize türüne başvuru yapılmasını ve dolayısıyla olumlu sonuç alınmasını sağlamak adına faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1619 defa görüntülendi

İngiltere’de Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları