image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Evlilik Vizesi Başvurusunda İngilizce Dil Şartı Var Mıdır?

İngiltere’de Evlilik Vizesi, 6 ay ve daha kısa sürelerde İngiltere’de bulunma izni veren bir İngiltere ziyaretçi/turist vizesi kategorisi olması nedeniyle başvurularında İngilizce dil şartı aranmamaktadır.

İngiltere’de Evlilik Vizesi başvurularında da tüm İngiltere vizesi başvuruları gibi başvuru sahiplerinin sağlaması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Başvuru sahipleri, İngiltere’de masraflarını karşılayabilecekleri, yalnızca evlenmek için gidecekleri, seyahatin sonunda İngiltere’den çıkış yapacakları gibi şartları sağladıklarını başvuru dosyalarında gösterebilmelidir. Ziyaret kapsamlı bu vize türüne yapılan başvurularda sağlanması gereken pek çok şart bulunmakla birlikte bunların içerisinde İngilizce dil şartı bulunmamaktadır. Çünkü bu vize ziyaret kapsamlı bir vizedir ve ziyaret kapsamlı hiçbir vize için İngilizce bilindiğinin ispatlanması gerekmez.

Hangi İngiltere vizesi türü için hangi dil sınavına girilmesi gerektiğine dair kapsamlı bilgiyi web sayfamızın İngiltere Vizesi ve Diğer Başvurular için Dil Sınavları kısmından edinebileceğiniz gibi CSS Legal ile iletişime geçtiğinizde danışmalarımızdan da edinebilirsiniz.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılan vize başvurularının dünyada olumlu sonuç almanın en zor vize başvurularından olduğu gerçeği herkesçe bilinen bir husustur. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de eğer vize reddine itiraz gerekçeniz itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurunuzda dosyanızı inceleyecek olan vize memurunca haklı, ikna edici ve inandırıcı görülürse sonucun itiraz yoluyla olumluya çevrilebilmesi için yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3322 defa görüntülendi

İngiltere’de Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları