image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, tüm ziyaret kapsamlı vize türleri gibi dosyanın tamamlanması ve teslimi sonrasında yaklaşık olarak 15 iş günü yani 3 hafta içerisinde İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapıldıktan sonra ortalama 15 iş günü içinde sonuçlanır. Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Antalya ve Adana illerinde yer alan başvuru merkezlerinin birinden alınan randevuda başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler verilerek başvuru gerçekleştirilir. Buradan İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilen dosyalar değerlendirilerek vize ya da vize reddi ile sonuçlandırılır. Ziyaret kapsamlı vize türlerinde bu süre 15 iş günü yani 3 haftadır. Genel eğilim başvurunun 3 hafta dolmadan açıklanmasıdır ancak çok nadiren de olsa bu sürenin geçildiği başvurular da mevcuttur. Bu durum konsolosluğun çok yoğun olduğu durumlarda oluşabilmektedir.

Bu vizeye yapılacak olan başvurularda başvuru sahipleri konsolosluğun sunmakta olduğu Öncelikli Servis veya Dış İşleri Bakanlığından alınabilen nota ile daha kısa sürede sonuç alabilirler. Öncelikli Servis de nota da 5 gün içerisinde sonuç alınmasını sağlamaktadır. Öncelikli Servisten faydalanabilmek için başvuru ücretinin dışında eksta ücret ödenmesi gerekirken nota ücretsiz olarak alınabilmektedir.

İngiltere vizesinin olumlu sonuç almanın en zor vizelerden birisi olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları ise en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Ayrıca bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için doğru vize türüne başvuru yapmak çok önem taşır. Bu nedenle vize danışmanlığı almak doğru vize türüne, doğru şekilde başvuru yapılmasını ve dolayısıyla olumlu sonuç alınmasını sağlayabilmek adına yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1869 defa görüntülendi

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları