image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

Her İngiltere vizesi başvurusunda olduğu üzere İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu için de başvuru sahiplerinin uyması zorunlu olan bir başvuru prosedürü bulunmaktadır.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu yaparak İngiltere’de 6 ay ile 11 ay arasında bir süre ile İngilizce dil okuluna katılmak mümkün olabilecektir. Bunları yapabilmek için İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerinde belirlenmiş olan prosedürlere uygun bir vize başvurusu gerçekleştirilmesi gerekir.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu için başvuru prosedürlerine başlamadan önce her başvuru sahibinin geçerli bir pasaporta sahip olması gerektiğine dikkat edilmelidir. Hususi (yeşil), hizmet (gri) ve umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere’ye yapacakları seyahatlerde vizeye tabidir.  Yani Birleşik Krallık’a gitmek isteyen diplomatik pasaport hariç tüm pasaport sahipleri vize almalıdır. Bu bağlamda genelde Shengen vizesi gibi ziyaret etmek için vize istenmediği düşünülmesine karşın hususi (yeşil) pasaport sahiplerinin de İngiltere’ye gitmek için vize alması zorunludur. Çünkü İngiltere, diplomatik pasaport sahipleri hariç herkesten İngiltere vizesi istemektedir.

Birleşik Krallık; İngiltere, Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya’nın birleşiminden oluşmaktadır. Tüm bu Birleşik Krallık ülkelerine yapılacak seyahatler için İngiltere vizesi almanız gerekir. Yani ayrı bir vize alınmasına ihtiyaç yoktur. Yalnızca İngiltere vizesi alınarak saymış olduğumuz tüm bu ülkeler ziyaret edilebilmektedir.

Türkiye’de İngiltere Vize Başvuru Merkezinin bulunduğu iller Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Antalya ve Bursadır. Bu illerde yaşayan kişiler kendi illerindeki İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezinden danışmanlarımızca alınacak randevuya katılarak vize başvurusu yapabilirler. Bu illerin dışında bulunan başvuru sahipleri ise danışmanlarımız tarafından kendilerine en yakın ildeki başvuru merkezine yönlendirilecek ya da kendi istediği başvuru merkezini seçebilecektir.

Türkiye’den yapılan başvurularda İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nden dosyanın tamamlanması sonrasında teslimi için alınacak bir randevuya gününde ve saatinde katılarak başvuru dosyasına ilaveten biyometrik bilgiler de verilerek vize başvurusu yapılabilmektedir. Biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin yüzünün yakın plan ve beyaz arka zeminde çekilmiş bir fotoğrafı ve parmak izlerini kapsamaktadır. Bu bilgileri vermek zorunludur ve aksi hallerde vize başvurusu değerlendirilmez. Bu bilgileri vermek gerektiği için vize başvuruları başvuru sahibi dışında biri tarafından yapılamaz. Yani vekâlet vererek İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne yapılacak olan İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusunu başkasına yaptırmak gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

İngiltere vizesi başvurularının karmaşık vize başvurularından olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Bunun yanında başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS & Co Legal Services uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yaptıklarında mümkün olan en doğru, hatasız ve eksiksiz şekilde başvurularını gerçekleştirmiş olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1840 defa görüntülendi

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları