image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’ye gidecek olan kişilerin sağlık vergisini (IHS-Immigration Health Surcharge) ödeyerek İngiltere’de sağlık hizmetlerinden faydalanabilmeleri mümkündür.

İngiltere’de sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi sahipleri vize başvurularında sağlık vergisini (IHS-Immigration Health Surcharge) ödeyerek İngiltere’de pek çok sağlık hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabilecektir. Kişinin İngiltere’de sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanıp yararlanamaması kalış süresine ve gidiş amacına bağlıdır. Yani kişinin milliyetiyle alakası yoktur. 6 ay ve daha uzun süre ile İngiltere’de kalacak olan kişiler, IHS ödemiş olmaları koşuluyla İngiltere’de pek çok sağlık hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabilecektir.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’de 6 aydan fazla eğitim görmeyi planlayan öğrenci ziyaretçiler, diğer ziyaret kapsamlı vizelerin çoğunun aksine NHS (National Health Service)’ye ait sağlık hizmetlerinden hiçbir ücret ödemeden yararlanabilmektedir. Acil durumlar, kazalar vb. hallerde alınacak tedaviler, kürtaj veya kısırlık tedavisi hariç aile planlama hizmetleri için alınan tedaviler, bulaşıcı hastalıkların tedavisi, işkence, aile içi şiddet, cinsel saldırı gibi durumlarda alınması gereken her tür tedavi ücretsiz yararlanılabilen sağlık hizmetlerindendir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve İngiltere ile vize başvuru işlemlerine dair her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1751 defa görüntülendi

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları