image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Süresi Ne Kadardır?

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan başvuru sahiplerine 6-11 aylık bir süre ile vize verilmektedir.

Tüm diğer İngiltere vizesi türleri gibi İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilen ve daha önceden belgeleri hazırlanmış, tercümeleri yapılmış, İngilizce doldurulmuş formları hazırlanmış, ödemeleri yapılmış ve randevusu alınmış olmak suretiyle hazır hale getirilen dosyanın verilmesiyle gerçekleştirilebilen İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu İngiltere Konsolosluğuna gönderilerek vize memurlarınca değerlendirilir. Vize memurları bu vizeye yapılan başvuruyu değerlendirdikten sonra 6-11 aylık geçerliliği olan bir vize vermektedir. Bu süre başvuruda talep edilen sürenin makul olup olmadığının değerlendirilmesi sonucunda verilmektedir. Eğer vize memurları başvuru sahibinin bu sürelerle İngiltere’de dil eğitimi alması gerektiğine ikna olursa vize kararı vereceklerdir. Bu nedenle başvuru dosyasında İngiltere’de kalış süresinin mutlaka gidiş amacına göre makul ve inandırıcı bir süre olması gerekir.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesine yapılacak olan ziyaret kapsamlı vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Buna ek olarak vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddine karar verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin hatasız bir başvuru yapabilmek için danışmanlık alarak başvurularını gerçekleştirmeleri yararlı olacaktır. Danışmanlık almak üzere başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services danışmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapmakta ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmaktadır. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve başvuru sürecine dair detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1848 defa görüntülendi

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları