image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu yaptıktan sonra herhangi bir eksiklik, hata vb. bir durum nedeniyle vize reddi alan başvuru sahiplerinin bu redde karşı herhangi bir itiraz hakkı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu hariç olmak üzere bulunmamaktadır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne yaptığı vize başvurusu olumsuz sonuçlanan başvuru sahiplerine başvuru yapmış oldukları vize türüne bağlı olarak itiraz hakkı tanınmıştır. Almış olduğu vize reddine karşı bir itiraz etme hakkına sahip olup olmadığı başvuru sahibine alacağı ret mektubunda bildirilmektedir. Bu mektupta itiraz hakkının kapsamının yanında hangi sürelerle bu hakkın kullanılabileceğine de yer verilir. Bir itiraz hakkına başvuruda bulunan başvuru sahipleri ret mektuplarında yazan süreyi geçmeden danışmanlarımızla iletişime geçerek itiraz başvurularını gerçekleştirebilirler.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ziyaret kapsamlı bir vize türü olduğu için bu vizenin başvurusu sonucunda itirazda bulunma hakkı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu haricinde yoktur. Bu nedenle de yeni vize başvurusu yapılması ya da itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapılması gerekir. Vize reddi alındığında olumsuz bir geçmiş oluşturulduğu için yeni başvurunun bir uzman danışmanlığında yapılması faydalı olacaktır. Başvuru sahipleri yeni başvurularını ya da vize reddi ile karşılaşmamak için ilk başvurularını yapmak üzere CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

Bu vize başvurusunun karmaşık olduğu bu vizeye İngiltere’de 6-11 ay arası eğitim görmek isteyen öğrencilerce bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1911 defa görüntülendi

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları