image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu, İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, vize randevusunun alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir.

Türkiye’den yapılacak olan tüm İngiltere vizesi başvuruları İngiltere Vize Başvuru Merkezine belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, varsa başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılması ile gerçekleştirilebilmektedir. Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep illerinde yer alan vize başvuru merkezlerinin birinden uzmanlarımızca randevu alınarak vize başvurusunun yapılması mümkündür. Vize randevusuna başvuru sahibinin bizzat gününde ve saatinde katılması gerekir. Yani vekâlet verilerek bir danışmana veya yakına vize başvurusu yaptırılması mümkün değildir.

Başvuru merkezlerinin başvuru sahibi için en uygunundan uzmanlarımızca alınan randevuda başvuran kişinin başvuru dosyası ile birlikte biyometrik bilgilerini (yüz fotoğrafı ile parmak izleri) de vermesi gerekir. Bunlar yapılmadıkça başvuru sahibi geçerli bir başvuru yapmış sayılmayacaktır.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusunun karmaşık olduğu bu vizeye İngiltere’de 6-11 ay arası dil eğitimi görmek isteyen öğrencilerce bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilmesi yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2045 defa görüntülendi

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları