image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi süresi bitince İngiltere içinden uzatma başvurusu yapılarak İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi ve insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurular haricinde uzatılamaz.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan öğrenci ziyaretçilere 6-11 aylık süre ile verilmektedir. Bu süre ile İngiltere’de dil eğitimi alındıktan sonra Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları vb. olabilecek istisnai başvurular hariç olmak üzere İngiltere içinden uzatma başvurusu yapılarak uzatılamaz. 11 aydan daha uzun süre öğrenim görmek üzere İngiltere’ye gidecek olan öğrencilerin Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu yapması daha faydalı olacaktır.

Birleşik Krallık’ta öğrenci ziyaretçi olarak bulunabilme izni veren bu 6-11 aylık İngiltere turist/ziyaretçi vizesine yapılan başvurular, oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile prosedürlere uygun şekilde başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Danışmanlık alarak eksiksiz bir başvuru gerçekleştirmek isteyen kişiler CSS Legal ile iletişime geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1739 defa görüntülendi

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları