image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi’ni alan başvuru sahiplerinin Birleşik Krallık’ta çalışma hakkı yoktur ve dolayısıyla bir işverene bağlı olarak ya da kendi işini kurarak gelir elde edemezler.

İngiltere vizesi türleri gidiş amaçlarına göre çeşitli kategorilere ayrılmaktadır. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvuruları yerleşmek, çalışmak, öğrenim görmek, ziyaret etmek gibi amaçlarla yapılabilmektedir. Bunlardan eğitim almak üzere başvuru yapılabilecek olan çeşitli vize türleri bulunur. Bu bağlamda 6 ay ve daha kısa süre ile bir eğitim görülecekse İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi’ne, 6 ile 11 ay süre ile eğitim görülecekse de İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi’ne başvuru yapılabilmektedir. 11 aylık sürenin geçildiği her türlü eğitim için ise Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu yapılabilmektedir.

Öğrenci vizeleri içerisinde yalnızca Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi çalışma iznini (part time-yarı zamanlı) içermektedir. Bunun dışında kalan vize türleri ise çalışma hakkını kapsamamakta ve dolayısıyla bu vize türleri ile İngiltere’de iş kurarak ya da bir işverene bağlı olarak çalışılamamaktadır. Bunun yanında bu vizelerin başvuru sahiplerinin İngiltere’de devlet yardımlarından faydalanabilmesi de mümkün değildir. Bu nedenle başvuran kişinin kendisi veya sponsoru/sponsorları bu kişilerin İngiltere’deki masraflarını karşılayabilmelidir.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının olumlu sonuç almanın en zor vize başvurularından olduğu herkesçe bilinmektedir. Bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alma ihtimalini artırmak adına vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS & Co Legal Services uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yaptıklarında hata veya eksiklik riskinin minimum olacağı şekilde başvurularını gerçekleştirmiş olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1904 defa görüntülendi

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları