image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusunda tüm İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları gibi tüm şartların sağlandığını gösteren bir başvuru dosyası oluşturulmalıdır.

İngiltere’de 6-11 ay arası İngilizce eğitimi almak üzere başvuru yapacak olan kişilerin başvuru yapabildiği İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu için başvuru sahiplerinin bu vizenin şartlarını sağladığını belgelerle/evraklarla göstermesi gerekir.

Bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusu için her şeyden önce başvuru sahibinin eğitim alacağı okuldan kabul aldığına dair bir belgenin firmamızla vize başvuru işlemlerini başlatması sonrasında uzmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesinde belirtilen ve başvuruda mutlaka sunulması gereken diğer belgelerin/evrakların yanı sıra başvuru dosyasında sunulması gerekir.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi dosyasında mutlaka bulunması gereken belgelerden biri başvurma amacının bu vizeye uygun ve mantıklı bir amaç olup olmadığını gösteren bir belgedir. Yani başvuru sahibi öğrenci İngiltere’de alacağı 6-11 aylık dil eğitiminin kendisi için çok gerekli olduğunu gösterebilmelidir.

İngiltere vizesine öğrenci ziyaretçi olmak üzere başvuru yapacak olan kişilerin başvuru dosyalarında eğitim, kalacak yer ve yaşam masraflarını nasıl karşılayacaklarına dair belgelerin de mutlaka sunulması gerekir. Bu masraflar kişinin kendisi ya da sponsoru olan kişi/kişiler veya kurumlar tarafından karşılanabilir. Başvuru sahibi, masrafların nasıl karşılanacağını gösterebilmek için maaş bordrosu, tapu senedi, sponsorluk belgesi gibi belgeleri CSS Legal ile vize başvuru işlemlerini başlatmasının akabinde danışmanı tarafından kendisine sağlanacak olan belge listesinde belirtilen ve başvurusunda olması gereken diğer belgelerin yanı sıra dosyasına ekleyebilir.

Bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesine başvuru yapacak olan kişiler kalacakları yerin başvuru sahibi için uygun bir yer olup olmadığına dair belgeleri/evrakları de sunmalıdır. Bu hem yaşanacak yerin kişiye uygun olması hem de kalınacak yerin şartlarının uygun olması gerektiği anlamına gelir. Kalınacak yerin dil okuluna uygun bir mesafede olması, kişiye uygun büyüklükte ve fiyatta olması ile başvuru sahibinin kalacağı kişilerin uygun olduğu da dosyada gösterilmelidir. Örneğin; İngilizce dil okuluna gidecek olan bir öğrencinin birlikte kalacağı ailenin İngilizce dil bilgisi yeterliliği olmayan Polonyalı bir aile olması birlikte kalınacak kişilerin uygun olmadığını gösterir. Çünkü öğrencinin İngiltere’ye gitme amacı İngilizce öğrenmektir ve İngilizce konuşan bir aile ile ya da bir yurtta kalması mantıklı olacaktır.

Bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türü olan bu vize türüne başvuracak olan başvuru sahiplerinin belgelemesi gereken bir husus da vize süreleri bitince İngiltere’den ayrılmaları gerektiğidir. Dosyada vize süresi bitmeden önce İngiltere’den çıkılacağına dair bir intiba oluşturulmalıdır. Bunu kişinin Türkiye’de okulunun ya da işinin olduğu, burada yerleşik olduğu gibi hususları gösteren bazı belgelerle ispatlamak mümkün olacaktır. Çünkü bu vize ile İngiltere’de bulunuyorken AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurular haricinde bir başvuru yapılarak İngiltere’de bir başka bir vize türüne geçiş yapılamaz, süre uzatılamaz.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesine yapılacak olan ziyaret kapsamlı vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Buna ek olarak vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddine karar verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin iyi hazırlanmış bir başvuru yapabilmek için danışmanlık alarak başvurularını gerçekleştirmeleri yararlı olacaktır. Danışmanlık almak üzere başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services danışmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1921 defa görüntülendi

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları