image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu için başvuru sahiplerinden alınması gereken biyometrik bilgiler yüz fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşur.

İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinden biri olan İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu için İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan tüm İngiltere vizesi başvurularında uygulanan vize prosedürleri gereği mutlaka yapılması gereken işlemler vardır. Bu işlemler, İngiltere vize başvuru dosyası için gerekli olan belgelerin tamamlanması, tercümelerinin yapılması, İngilizce başvuru formlarının doldurulması, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılması, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere başvuru merkezine teslim edilmesi gibi işlemlerdir. Bu işlemlerden biri olan İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan başvuru esnasında başvuru dosyası ile birlikte biyometrik bilgilerin verilemesi, geçerli bir başvuru yapabilmek için mutlaka yapılması gereken işlemlerden biridir. Biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin yüz fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşur. Bu bilgiler yalnızca başvuru merkezinden alınan randevu esnasında verilebildiği için vize randevusuna bir başkasının katılması ve başvuru yapması mümkün değildir. Bu nedenle de bizzat başvuru sahibinin bu başvuruyu gerçekleştirmesi gerekir.

İngiltere’ye 6 ile 11 ay arası eğitim almak üzere yapılacak olan bu ziyaret kapsamlı vize başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek eğer vize reddine itiraz gerekçeleriniz başvurunuzu inceleyecek olan vize memurunca haklı ve ikna edici görülürse sonucun itiraz kapsamlı bir yeniden değerlendirilme başvurusu yapılması suretiyle olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve vize başvuruları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1767 defa görüntülendi

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları