image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi Süresi Ne Kadardır?

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi, başvuruyu değerlendiren İngiltere Konsolosluğu tarafından en fazla 6 aylık verilebilen bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüdür.

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi, başvuru sahibi sporculara İngiltere’de sporcu ziyaretçi olarak en fazla 6 ay kalma izni veren bir vize türüdür. Bu 6 aylık süre bazı durumlarda kişinin başvuru formunda giriş çıkış yapacağını belirttiği tarihlere göre sınırlı olarak verilebilmektedir. Yani kişi Birleşik Krallık’ta 1 ay bulunacağını beyan etmişse kişiye 6 aylık vize 1 ayla sınırlı olacak şekilde verilebilir. Ayrıca bu İngiltere vizesinin süresinin dolması ile İngiltere’den uzatma yapılamadığı gibi başka bir vize türüne geçiş yapmak da mümkün değildir. Başka vize türüne geçiş yapamama durumunun istisnaları olarak Ankara Anlaşması Vizesi ve AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları bulunmaktadır. İngiltere’de bulunurken bu vize türlerinden birine geçiş yapmak isteyen kişiler CSS Legal Londra ofisi ile irtibata geçebilirler.

Birleşik Krallık’ta sporcu ziyaretçi olarak bulunabilme izni veren bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesine yapılan başvurular, oldukça karmaşık yapıda olan ve bu nedenle dikkatle yapılması gereken başvurulardır. İngiltere Konsolosluğu vize memurlarının başvuru dosyası üzerinde yaptıkları incelemelerde herhangi bir hata ya da eksiklik tespit etmeleri halinde vize reddi alabilecekleri hususuna dikkat etmek gerekir. Hata riskini en aza indirmek üzere CSS Legal uzmanlarında destek alınarak başvuru gerçekleştirilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Türkiye ve İngiltere’de Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1817 defa görüntülendi

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları