image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

İngiltere ziyaretçi/turist vizesi kategorisi altında yer alan İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi başvurusu için tüm diğer vize başvurularında da olduğu gibi başvuru sahiplerinin izlemesi gereken İngiltere vize ve göçmenlik yönetmelikleri ile belirlenmiş bir prosedür bulunmaktadır.

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi, sporla ilgili bir turnuva, organizasyon, gösteri maçı gibi bir etkinlik için İngiltere’ye gidecek olan sporcuların ve teknik kadrolarının başvuru yapabileceği bir İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türüdür. Her vize başvurusunda olduğu üzere bu vize için de İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerince belirlenmiş bir prosedür bulunmaktadır.

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapılacaksa en az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaporta sahip olunması gerektiğine dikkat edilmelidir. 6 aydan az geçerliliği olan bir pasaportu bulunan ya da hiç pasaportu bulunmayan başvuru sahipleri İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuruda bulunarak bir pasaport temin etmelidirler.

Geçerli bir pasaporta sahip olan kişiler, İngiltere vizesi almak için vize prosedürünün gerektirdiği işlemlere başlayabilirler. Bu bağlamda öncelikle başvuru sahibinin başvuru yapacağı vize türünü doğru belirlemesi gerekir. Vize türü belirlendikten sonra vizenin gereklerinin sağlandığını gösteren belgeler toplanarak bir başvuru dosyası oluşturulmalıdır.

Başvuru dosyası oluşturulduktan sonraki aşama ise belge listesindeki belgelerin tercümelerinin yapılması, gerekli formların doldurulması ve harçların ödenmesi sonrasında İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınması ve bu randevuya katılarak başvuru sürecinin tamamlanmasıdır. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Antalya ve Adana illerinde bulunan merkezlerinin en yakınından randevu alınarak vize başvurusu yapabilir. Ancak randevuya katılmadan önce dosya için gerekli olan evrakların tamamlanmış, tercümelerin yapılmış, formların doldurulmuş, harçların ödenmiş olması gerekir. Bu işlermlerin herhangi birinde problem yaşayan başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilirler.

İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınan randevuda başvuru dosyasına ek olarak biyometrik bilgiler de verilmelidir. Biyometrik bilgiler, başvuru sürecinin önemli bir parçasıdır ve mutlaka verilmelidir. Bu bilgiler, parmak izleri ve yüzün tüm ayrıntılarını gösteren bir yüz fotoğrafından oluşur ve yalnızca başvuru sahibi kendi randevusuna katılarak bu bilgileri verebilir.

İngiltere’ye sporcu ziyaretçi olarak gitmek üzere başvuru yapılabilen bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları için oluşturulacak dosyanın titizlikle hazırlanması gerekir. Bu nedenle İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılacak olan tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu gibi bu başvurularda da vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz  başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan ve 2006’dan bu yana profesyonel destek sağlayan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1947 defa görüntülendi

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları