image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına göre İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi başvurusu olumsuz sonuçlanan başvuru sahiplerinin almış oldukları İngiltere vizesi reddine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu hariç olmak üzere itiraz hakkı bulunmamaktadır.

Sporcu ziyaretçi olarak İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusu yapan ancak başvurusu olumsuz sonuçlanan kişilerin vize reddine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu hariç olmak üzere herhangi bir itiraz hakkı yoktur. İngiltere Vize Başvuru Merkezine hazırlanmış olan başvuru dosyasının teslim edilmesi sonrasında başvuru dosyası değerlendirilip bir sonuca bağlanabilmesi için İngiliz Konsolosluğuna gönderilmektedir. Konsolosluktaki vize memurları yaptıkları değerlendirmelerin ardından vize verebileceği gibi dosyayı yetersiz, eksik, hatalı vb. bulması gibi nedenlerle vize reddi kararı da verebilmektedir.

Konsolosluktaki memurların vize reddi kararı alması durumunda İngiliz Konsolosluğu tarafından başvuru sahibine bir ret mektubu gönderilir. Gönderilecek olan ret mektubunda itiraz hakkının olup olmadığı, itiraz hakkı varsa bu hakkın kapsamı ve hakkın kullanılabileceği süre başvuru sahibine bildirilecektir. Eğer kişinin bir itiraz hakkı varsa bunun idari itiraz (administrative review) itiraz davası (appeal) mı olduğu mutlaka ret mektubunda yer alır.

İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerinde sıklıkla vize başvuruları ile ilgili her tür konu hakkında değişiklik yapılmaktadır. Bu nedenle vize başvurusu yapacak olan kişilerin herhangi bir nedenle vize reddi alması durumunda firmamız uzmanları ile iletişime geçmeleri en güncel ve doğru bilgileri alabilmelerini sağlayacaktır. Uzmanlarımız kişilerin sahip oldukları itiraz hakkının kapsamına göre bu haklarını nasıl kullanabileceklerine dair yapılması gereken tüm işlemler hakkında başvuru sahiplerine bilgi verecekler ve kişiler isterlerse onların tüm işelmleri gerçekleştirebilmeleri için profeyonel destek sağlayacaklardır. İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanıp vize reddi alan kişiler itiraz başvurusu süresi dolmadan firmamız uzmanları ile iletişime geçerek itiraz başvurularını yapabilir ve vize memurlarınca itiraz gerekçeleri haklı görülürse vize alarak sonucu değiştirebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (itiraz davası, idari itiraz, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1777 defa görüntülendi

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları