image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

İngiltere’de en fazla 6 ay bulunma izni veren İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi, birçok İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türünde olduğu üzere süresi bitince İngiltere’den uzatılabilen bir İngiltere vizesi değildir.

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi, süresi bitince Birleşik Krallık içinden uzatma başvurusu yapılamayan bir İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türüdür. Bu vize uzatılamadığı gibi İngiltere’den başvuru yapılarak başka bir vize türüne geçiş yapmak da Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi gibi istisnalar hariç olmak üzere mümkün değildir. Yani sporcu ziyaretçi olarak gidip sonrasında İngiltere’de çalışmak, İngiltere’ye yerleşmek istisnai başvurular hariç mümkün olmayacaktır. Bu durum tüm ziyaret kapsamlı İngiltere vizesi türlerinde böyledir. Yani herhangi bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türü ile Birleşik Kralık’a giriş yaptıktan sonra süresi bitince çıkılması ve Ankara Antlaşması Vizesi ve AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları haricinde başka bir vize türüne geçiş başvurusu yapılmaması gerekir.

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesine titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Danışmanlık almak, mümkün olan en eksiksiz şekilde hazırlanacak bir başvuru dosyası ile vize reddi alınmasını engelleyerek pek çok kayıptan başvuru sahiplerinin korunmasını sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1720 defa görüntülendi

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları