image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

Ziyaret kapsamlı İngiltere vizesi türlerinden birisi olan İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’yi 6 aydan kısa süreli olarak ziyaret etmek isteyen sporcular için mülakat şartı bulunmamaktadır.

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi başvurularında ziyaret kapsamlı tüm İngiltere vizesi türlerinde olduğu gibi başvuru sahipleri için mülakat şartı yoktur. Buna rağmen çok ender başvurularda İngiltere Konsolosluğu başvuru sahiplerini mülakata çağırabilmektedir. İngiltere Konsolosluğu mülakata çağırdığında İngiltere vizesi talebinin reddedileceğini düşünmemek gerekir. Çünkü başvuru sahibinin mülakata çağırılması, genellikle şüpheli ya da eksik evraklar bulunan başvurularda gerçekleşmektedir. Yani mülakat ufak bir eksiklikten ya da tam anlaşılamayan bir husus dolayısıyla talep edilmiş olabilir.

İngiltere Konsolosluğu ilk kez İngiltere’ye seyahat edecek başvuru sahiplerinin yanı sıra birçok kez İngiltere’ye giriş çıkış yapmış kişileri de mülakata çağırabilmektedir. Çünkü Konsolosluk başvuru dosyasında herhangi bir pürüz olması durumunda başvuru sahiplerini mülakata çağırabilir. Yani bu noktada, daha önce Birleşik Krallık’a giriş çıkış yapmış olmaktan ziyade kişinin hazırlamış olduğu başvuru dosyasının eksiksiz olup olmaması önem taşır.

Başvurusunu firmamız danışmanlarıyla yapan kişilerin mülakata çağırılması durumunda uzmanlarımız mülakatta ne tür sorular ile karşılaşılabileceğine dair bilgilendirmeler yaparak başvuru sahiplerine bu hususta da profesyonel destek sağlayacaklardır.

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi’ne titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alma ihtimalini arttırabilmek adına vize danışmanlığı almak çok faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek uzman danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve başvuru sürecine dair her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1677 defa görüntülendi

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları