image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi’ne Kimler Başvuru Yapabilir?

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi alt kategorilerinden birisi olan İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi’ne Birleşik Krallık’ta sporla ilgili bir organizasyon, maç, turnuva vb. etkinliklere katılacak sporcular ve onların teknik ekipleri başvuru yapabilmektedir.

Sporla ilgili bir etkinliğe katılmak üzere kısa süreli İngiltere’ye gidecek olan sporcular ve onlarla birlikte gitmesi gereken teknik ekipleri İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi’ne başvuru yapabilirler. Sporcu ziyaretçi olarak Birleşik Krallık’a gitmek isteyen kişiler diğer ziyaretçi/turist vizesi kategorilerinde olduğu üzere İngiltere turist/ziyaretçi vizesinin genel şartlarına ek olarak bu İngiltere vizesinin özel şartlarını da sağlayabilirlerse olumlu sonuç alabilirler.

Sporla ilgili bir etkinliğe, organizasyona vb.ne katılmak dışında hiçbir ödeme almaksızın amatör bir takıma katılmak üzere İngiltere’ye seyahat edecek olan sporcular da İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapabilirler. Kitap imzalama ya da TV şovuna katılmak üzere gidecek olan sporcular da aynı şekilde sporcu ziyaretçi olarak Birleşik Krallık’a gidebilir. Bunlara ek olarak idmanlarda yer almak isteyen sporcular da bu vize kapsamında 6 aydan kısa süreli olarak İngiltere’de bulunabilecektir.

Bu İngiltere vizesine başvuru yapacak olanlar seyahat ve diğer masraflar haricinde herhangi bir ödeme almamalıdır. Çünkü bu vize ziyaret kapsamlı bir vizedir ve ziyaretçi/turist vizeleri çalışma iznini içermemektedir. Çalışma izinleri olmaması dolayısıyla da ücret kazanılabilecek hiçbir faaliyette bulunmamaları gerekir.

Birleşik Krallık’a sporcu ziyaretçi olarak gitmek üzere yapılan İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, karmaşık başvuru sürecine sahip olan başvurulardır. Bu nedenle titiz ve detaylı bir hazırlık gerekmektedir. Başvurularda herhangi bir hata veya eksikliğe mahal verilmemelidir. Vize başvuru sürecinin herhangi bir aşamasında problem yaşayan veya başvurularla ilgili detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçebilirler.   

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. CSS Legal 2006 yılından bu yana gerek Türkiye’de gerekse de İngiltere’de tüm vize ve göçmenlik başvurularında profesyonel destek sağlamaktadır. CSS & Co Legal Services’in Londra, Ankara ve İstanbul’da yer alan ofisleri ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1806 defa görüntülendi

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları