image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne belge listesindeki belgeler tamamlanıp tercümeleri yapılıp, formları doldurulduktan sonra gerekli harçlar ödenip İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi başvuru dosyasının teslim edilmesinden sonra 3 hafta (15 iş günü) içerisinde İngiltere Konsolosluğu vize memurlarınca değerlendirilip açıklanmaktadır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi başvuru dosyasının hazırlandıktan sonra teslim edildiği tarihi izleyen 3 hafta (15 iş günü) içerisinde vize sonucu açıklanır. Başvuru merkezinden değerlendirilmesi için İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu’na gönderilen başvuru dosyaları burada bulunan vize memurlarınca değerlendirilmektedir. Tüm Türkiye’den yalnızca İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla kabul edilen başvuru dosyaları incelendikten sonra olumlu ya da olumsuz bir karara bağlanıp, başvuru sahiplerine bildirilmektedir.

Başkonsolosluk genellikle 3 hafta (15 iş günü) içerisinde İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvurularının sonuçlarını açıklamasına karşın konsolosluğun yoğunluğuna göre biraz daha geç açıklandığı başvurular da olabilmektedir. Bu nedenle sporcu ziyaretçi olarak vize başvurusu yapan başvuru sahipleri başvuru yaptıkları tarihten itibaren 15 iş günü geçmesine rağmen vize başvurularının sonucunu alamadılarsa olumsuz sonuç alacaklarını düşünmemelidir.

Bazı başvurularda, başvuru sahiplerinin İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvurularını geciktirmesi ya da başvuru için gerekli olan ayarlamaları gidiş tarihlerinden kısa bir süre öncesine kadar netleşememiş kişiler hızlandırılmış/acil başvuru yapabilirler. Bu durumdaki başvuru sahipleri konsolosluğun sunduğu Öncelikli Servis (Priority Service) veya Ekstra Öncelikli Servis (Super Priority Service)’ten faydalanarak daha hızlı sonuç alabilirler. 5 iş günü içerisinde sonuç almak isteyen başvuru sahipleri Öncelikli Servis’ten yaralanabilirler. 5 iş gününden çok daha kısa zamanda sonuç alınması gerekiyorsa başvuru sahipleri 24 saat içerisinde sonuç alınmasını sağlayan Ekstra Öncelikli Servis’ten faydalanabilirler. Burada dikkat edilmesi gereken husus, Öncelikli Servis’in tüm başvuru merkezlerinden alınmasına rağmen Ekstra Öncelikli Servis’in yalnızca İstanbul’daki merkezine yapılan başvurularda alınabildiğidir.

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi başvuruları ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvurusunu CSS Legal danışmanları ile gerçekleştirmek isteyen kişiler CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirler. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services’in İngiltere vize ve göçmenlik hukukunda uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1772 defa görüntülendi

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları