image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sporcu Turist/Ziyaretçi Vizesi Başvuru/Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi ücretleri, tüm vize türlerinin ücretleri gibi dolar üzerinden ödendiği için kur değiştikçe ödenecek olan harç miktarında da değişiklikler meydana gelmektedir.

Tüm vize ücretlerinde olduğu gibi İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi ücretlerinde de her yıl 5 Nisan’da Birleşik Krallık’ta mali yılın değişmesiyle birlikte değişiklik yapılmaktadır. İngiltere’de 5 Nisan’da mali yılın bitmesi ile birlikte vergi, harç gibi ücretlere belirli oranlarda artış uygulanmaktadır. Dolayısıyla bu artışlardan İngiltere vizesi harçları da etkilenmektedir. Bu her yıl yapılmakta olan resmi artıştır.

Resmi artışın yanı sıra vize harcı İngiltere tarafından Sterlin olarak belirlenmesine rağmen başvuru merkezinde Dolar üzerinden ödendiği için kur değiştikçe fiyatlar da sıklıkla değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi gibi herhangi bir İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan şahısların fiyatlar ve vizelerle ilgili her tür konuda bilgi almak istemeleri durumunda uzmanlarımızla iletişime geçmeleri en güncel bilgilere ulaşabilmeleri için faydalarına olacaktır.

İngiltere vizesi ücretinin başvurunun sonucu olumsuz olduğunda geri verilmeyeceği de bilinmesi gereken bir diğer husustur. İadenin yapılmamasının nedeni, vize harcının vize işlemleri için alınan bir ücret olması ve tüm işlemlerin gerçekleştirilmiş olmasıdır. Bu nedenle başvuru sahipleri vize reddi aldıklarında yalnızca bir sonraki başvuruları için olumsuz bir intiba oluşturmakla kalmayıp, maddi kayba da uğramaktadırlar.

Yukarıda anlatılanlardan da anlaşılacağı üzere vize reddi ile karşı karşıya kalmak istemeyen başvuru sahipleri için iyi hazırlanmış, eksiksiz bir başvuru dosyası ile başvuru yapılması çok önem arz eder. Bu nedenle danışmanlık hizmeti almak hatasız bir başvuru yapılmasını sağlamakla birlikte olabilecek tüm kayıpları önleyecektir. Sporcu ziyaretçi olarak İngiltere’ye gidecek olan kişiler de İngiltere vizesi alabilmek için uzmanlarımızla irtibata geçebilirler.

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi başvuruları hakkında detaylı bilgi almak ve başvuruyu profesyonel destek alarak İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarıyla birlikte yapmak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapmak için Londra, Ankara ve İstanbul ofislerimizle İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1666 defa görüntülendi

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları