image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’de Eğitim Görülebilir Mi?

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinden olan İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi ile Birleşik Krallık’ta 30 güne kadar akredite edilmiş özel eğitim kurumlarında eğitim alınabilir.

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’ye sporcu ziyaretçi olarak gidecek kişiler 30 güne kadar İngiltere’deki özel bir kurumdan eğitim alabilirler. Çünkü tüm İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türleri gibi bu ziyaret kapsamlı vize türü ile de Birleşik Krallık’a gidecek kişilere İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre 30 güne kadar akredite edilmiş kurumlardan bazı eğitimlere katılabilme hakkı tanınmıştır.

Birleşik Krallık’a İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi ile gidecek olan sporcular en fazla 30 güne kadar eğitim almak istiyorlarsa birtakım şartları sağlamalıdır. Bu şartlardan en önemlisi, kişinin İngiltere’ye gitmekteki esas amacının eğitim görmek olmamasıdır. Çünkü esas amacı eğitim görmek olan başvuru sahiplerinin taşıdıkları şartlara göre kendilerine en uygun olan İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden birine başvuru yapmalara gerekir. Birleşik Krallık’ta eğitim almak isteyen kişiler, İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi (Tier-4) türleri bulunan İngiltere Öğrenci Vizesi türleri hakkında web sayfamızın ilgili kısımlarını okuyabilirler. Ayrıca başvurusunu CSS Legal ile yapmaya karar veren kişiler firmamız uzmanlarıyla iletişime geçerek profesyonel destek alabilirler.

Bu İngiltere vizesi ile eğitim almak isteyen kişiler en fazla 30 gün alabileceklerine de dikkat etmelidir. Özel eğitim kurumlarından eğitim almak isteyen kişiler bu eğitimi tek seferde alabilmektedir. Ayrıca birden çok eğitim şeklinde de alabilirler. Burada önemli olan husus, eğitimin sayısı değil 30 günü geçmemesidir.

Sporcu ziyaretçiler için İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile başvuru sahiplerine destek sağlayan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1767 defa görüntülendi

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları