image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi başvuruları da dâhil olmak üzere İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan tüm İngiltere vizesi başvurularında başvuru dosyasıyla birlikte biyometrik bilgilerin verilmesi de İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca zorunludur.

Belge listesindeki belgelerin hazırlanması, tercümelerin yapılması, başvuru formlarının doldurulması ve vize ücretinin ödenmesinden sonra İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınarak ve bu randevuya katılarak yapılabilen İngiltere vizesi başvurularında İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre biyometrik bilgilerin verilmesi de zorunludur. Başvuru sahibinin yakın plandan yüzünün tüm ayrıntılarını gösteren yüzünün fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşan bu bilgiler verilmezse geçerli bir vize başvurusu yapılamayacaktır. Bu nedenle tüm başvuru sahipleri gibi İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesine başvuru yapan kişiler de randevularında biyometrik bilgilerini vermelidirler. Bu bilgilerin verilemesi başvuru sürecinin oldukça önemli bir parçasıdır ve mutlaka verilmelidir. Yani bu bilgileri yalnızca başvuru sahibi İngiltere vizesi randevusuna katılarak verebileceğinden dolayı başka bir kişinin vize randevusuna katılarak başvuru sahibi yerine vize başvurusu yapması mümkün olmayacaktır.

Biyometrik bilgilerin İngiltere Vize Başvuru Merkezinde alınması esnasında fotoğraf çekilirken başvuru sahibinin yüzünde ya da başında herhangi bir şapka, örtü, gözlük gibi bir aksesuar kesinlikle olmaması gerekir. Bu durumda yalnızca başörtüsünün geleneksel ya da dini amaçlarla takılması durumunda kapalı bir şekilde fotoğraf çektirilmesine izin verilir. Biyometrik parmak izleri ise İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nde cam bir tabaka üzerinden lazerle alınmaktadır. Parmak izleri alınırken ise parmaklarda geçici hasar, kesik kına, boya gibi bir şey olmamasına özen gösterilmelidir.

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi de diğer vize türlerinde olduğu üzere karmaşık prosedürlere sahip olması nedeniyle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Bunu sağlamak için ise profesyonel destek alınması yararlı olacaktır. İngiltere vize ve göçmenlik hukukunda uzmanlaşmış danışmanlarla başvuru yapmak için CSS & Co Legal Services ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olup Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlamaktadır. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1700 defa görüntülendi

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları