image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sporcu Turist/Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

İngiltere Sporcu Turist/Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’ye 6 aydan kısa süre ile gidecek olan sporcuların sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için kişisel sağlık ve seyahat sigortalarını yaptırmaları karşılaşabilecekleri herhangi bir sağlık probleminde normalden %50 fazla ücret ödememeleri adına oldukça yararlı olacaktır.

İngiltere’ye 6 aydan kısa süreli olarak İngiltere Sporcu Turist/Ziyaretçi Vizesi ile giden ve Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişilerin İngiltere’de National Health Service (NHS) sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için kişisel sağlık ve seyahat sigortası yaptırması yararlı olacaktır. Aksi takdirde İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için sağlık hizmetleri ücretlerinin %50 fazlasını ödeyeceklerdir.

Sporcu ziyaretçi olarak İngiltere turist/ziyaretçi vizesi ile İngiltere’ye giden kişiler yalnızca bazı durumlarda National Health Service (NHS) sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilmektedir. Acil hizmetler, aile planlama hizmetleri, bulaşıcı hastalıkların tedavisi, işkence, cinsel saldırı, aile içi şiddet gibi durumlarda alınması gereken tedaviler ücretsiz sağlık hizmeti alınabilecek olan durumlardır. Bunların dışındaki durumlarda ziyaret kapsamlı bir İngiltere vizesi ile İngiltere’de bulunan kişilerin sağlık hizmetlerinden yararlanabilmeleri mümkün değildir.

İngiltere Sporcu Turist/Ziyaretçi Vizesi başvurusunu CSS & Co Legal Services ile gerçekleştiren başvuru sahipleri her konuda olduğu üzere İngiltere’de sağlık hizmetlerinden nasıl yararlanabilecekleri hakkında da detaylı bilgi alabileceklerdir. Bu sayede başvuru sahipleri İngiltere’de ortaya çıkabilecek herhangi bir sağlık problemi oluştuğunda neler yapabilecekleri konusunda detaylı bilgi sahibi olabilecek ve pek çok mağduriyetin önüne geçmiş olacaklardır. Bunun yanında ileride yapılabilecek diğer vize başvurularında olduğu gibi İngiltere yerleşim/evlilik vizesi, süresiz oturum izni vb. göçmenlik başvurularının da bu durumlardan olumsuz etkilenmesi engellenmiş olacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana vize danışmanlığı yapmakta ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmaktadır. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve vize başvuruları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1682 defa görüntülendi

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları