image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu İstanbul

İstanbul’da İngiltere Konsolosluğu birimi olarak İngiltere Başkonsolosluğu bulunmaktadır ve Türkiye’de İngiltere vizesi başvurularının incelendiği tek birim İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğudur.

İngiltere vizesine Türkiye’den başvuran herkesin vize başvuru dosyası İngiltere Başkonsolosluğunda değerlendirilip sonuçlanır. Ancak vize başvuruları direkt olarak Başkonsolosluğa yapılamaz. İngiltere vizesi başvuruları İngiltere vize başvuru dosyasında olması gereken belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, vize randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere verildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezlerine yapılır ve bu merkezler tüm başvuru dosyalarını Başkonsolosluğa iletir. Başkonsolosluktaki vize bölümü tüm İngiltere vizesi başvurularını değerlendirmekle yükümlüdür.

Türkiye’de ikameti bulunan ve Türkiye’den İngiltere vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana ve Antalya’da bulunan vize başvuru merkezlerine başvuru belgelerinin toplanması, bu belgelerin tercümelerinin yapılması, varsa başvuru/vize ücretinin yatırılması, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılmasının ardından müracaat edebilirler.

ingiltere konsolosluğu istanbul

Vize sonuçları başvurulan vize tipine göre ve İngiltere Başkonsolosluğunun yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Herhangi bir İngiltere ziyaretçi/turist vizesi, İngiltere çalışma/iş vizesi ve İngiltere öğrenci vizesi maksimum 15 iş günü içerisinde normal şartlarda sonuçlanır. Yalnızca İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvuruları 3 ay (90 gün) içinde açıklanmaktadır. Eğer Başkonsolosluğun çok yoğun olduğu bir döneme denk geldiyse bu süreler biraz daha uzayabilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3488 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Sıkça Sorulan Soruları