image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere PLAB Testi Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

İngiltere’de 6 ay bulunma izni veren İngiltere PLAB Testi Vizesi, birçok İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türünde olduğu gibi AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi ve Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu yaparak başka vize türüne geçiş yapmak hariç olmak üzere süresi bitince İngiltere’den uzatılamamaktadır.

İngiltere PLAB Testi Vizesi, süresi bitince Birleşik Krallık içinden uzatma başvurusu yapılabilen bir İngiltere vizesi türü değildir. Çünkü bu vize yalnızca doktorların PLAB Testine katılabilmeleri için öngörülmüş olan bir vizedir. Mantıken yalnızca bu sınava katılıp sonrasında İngiltere’den çıkmaları gerekir.

Bu noktada bir de şunu hatırlatmakta fayda vardır ki; AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi ve Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu hariç olmak üzere İngiltere’de bu vizeden başka bir vize türüne geçiş yapmak da mümkün değildir. Bu durum tüm İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinde böyledir. Bu nedenle herhangi bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi ile Birleşik Kralık’a giriş yaptıktan sonra süresi bitince çıkılması ve yukarıda bahsedilen istisnalar haricinde başka bir vize türüne geçiş başvurusu yapılmaması gerekir.

İngiltere PLAB Testi Vizesi başvurusu yapacak olan doktorlar vize başvurularında profesyonel destek almak istiyorlarsa CSS & Co Legal Services uzmanları ile irtibata geçebilirler.   

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış bir İngiltere vizesi danışmanlığı şirketidir. İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapmak ve başvurularla ilgili detaylı bilgi almak için Londra, Ankara ve İstanbul ofislerimizle İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1634 defa görüntülendi

İngiltere PLAB Testi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları