image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere PLAB Testi Vizesi ile İngiltere’de Eğitim Görülebilir Mi?

İngiltere PLAB Testi Vizesi ile başvuru sahiplerinin Birleşik Krallık’ta 30 güne kadar eğitim görebilme hakkı bulunmaktadır.

İngiltere PLAB Testi Vizesi ile İngiltere’ye gidecek olan doktorların İngiltere’deki özel bir eğitim kurumundan 30 güne kadar eğitim alabilmeleri mümkündür. Çünkü bu vize İngiltere iş ziyareti vizesi altında bulunmaktadır ve İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre iş ziyareti vizesi ile Birleşik Krallık’a gidecek kişilere 30 güne kadar akredite edilmiş kurumlardan bazı eğitimleri alabilme hakkı tanınmıştır.

İngiltere’ye İngiltere PLAB Testi Vizesi ile gidecek olan başvuru sahipleri en fazla 30 günlük eğitim alacaklarsa bazı şartları sağlamak durumundadır. Bunların en başında kişinin gitmekteki esas amacının eğitim görmek olmaması gelir. Esas amacı eğitim görmek olan başvuru sahipleri, kendilerine en uygun olan İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden birine başvuru yapmalıdırlar. Bir diğer önemli şart ise eğitimin en fazla 30 gün alınacak olmasıdır. Bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türü ile eğitim almak isteyen kişiler bu eğitimi tek seferde 30 günlük alabilecekleri gibi daha kısa zamanlarda birden çok eğitim şeklinde de alabilirler.

PLAB Testine katılmak için yapılacak olan İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bunun yanı sıra başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalı, yapılamıyorsa da vize danışmanlığı alınmalıdır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan ve 2006 yılından bu yana vize danışmanlığı hizmeti sunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1574 defa görüntülendi

İngiltere PLAB Testi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları